Hurtownia i Sklep motoryzacyjny

Warszawa

Oleje silnikowe i samochodowe Warszawa

Oleje samochodowe Warszawa

Oleje samochodowe to ważne płyny eksploatacyjne w naszych pojazdach. Oleje silnikowe, czy te przeznaczone specjalnie dla skrzyni biegów czy innych podzespołów samochodu są niezbędne do poprawnego funkcjonowania auta. Chcesz kupić oleje samochodowe w Warszawie? Odwiedź Jaro-Filtr!

Oleje samochodowe w Jaro-Filtr Warszawa

Jaro-Filtr to sklep samochodowy zajmujący się dystrybucją najwyższej jakości produktów samochodowych. W swojej ofercie poza częściami samochodowymi i akcesoriami posiada najszerszą gamę olejów samochodowych w Warszawie. Mamy 26 lat doświadczenia na rynku, a w doborze pomoże nasza wysoce wykwalifikowana kadra.

Płyny te są bardzo ważne, ponieważ dbają o potrzebne i właściwe smarowanie silników. Silniki spalinowe przede wszystkim potrzebują odpowiedniego smarowania, ponieważ w przeciwnym razie szybko by się zatarły, odmawiając poprawnego funkcjonowania.

Sprawdź dojazd »

Oleje samochodowe ENI dostępne w Jaro-Filtr w Warszawie

Największy wybór olejów silnikowych

Oleje w naszych pojazdach nie spełniają jedynie funkcji smarowania. Spełniają one również wiele innych bardzo ważnych ról takich jak: odprowadzanie ciepła, chronienie przed korozją czy nawet rozpraszanie zanieczyszczeń w swojej objętości.

W kwestii doboru jest ważne wiele czynników. Musi on być najwyższej jakości. Wśród naszych produktów znajdziesz takie, które idealnie będą się sprawdzały, co znaczy, że dany olej będzie świetnie pracował we wszelkich zakamarkach danego silnika.

Poszukując oleju, który sprosta wszelkim wymaganiom naszego samochodu i każdego jego podzespołu, polecamy przy zakupie zapoznać się z lepkością danego produktu. To właśnie ta jego cecha w najlepszy sposób da nam gwarancję dobrego wyboru.

Skontaktuj się z nami »

Jak często wymieniać olej samochodowy?

Terminu wymiany należy obowiązkowo przestrzegać. To ważny płyn, niezbędny do prawidłowego funkcjonowania silnika i turbosprężarki. Bez odpowiedniego smarowania silnik szybko się zatrze i nigdzie dalej nie pojedzie.

Wskazówki, jak często należy wymieniać, znajdziemy w instrukcji obsługi samochodu. Najlepiej przestrzegać podanych tam terminów, są one zalecane przez producenta samochodu. Zazwyczaj jest to raz w roku lub przy przebiegu co 10-15km, w zależności co pierwsze wystąpi. Nie odkładajmy tej czynności na później, gdyż koszt remontu silnika jest znacznie wyższy niż cena zakupu kilku litrowego opakowania. W Jaro-Filtr można zakupić oleje silnikowe w Warszawie w najkorzystniejszych cenach.

Oleje samochodowe najlepszych marek w Warszawie 

W Jaro-Filtr znajdziesz wiodące oleje samochodowe w Warszawie, które idealnie pasują do wielu silników i spełniają najlepiej swoje zadania. Nasz bogaty asortyment olejów samochodowych w Warszawie zawiera zarówno oleje silnikowe, jak i oleje przekładniowe. Wśród olejów silnikowych posiadamy w sprzedaży mineralne, syntetyczne i półsyntetyczne o różnej klasyfikacji lepkości jak 5W20, 5W30, 5W40, 10W30, czy 15W40 oraz jakości. Oferujemy:

Oleje mineralne

Stanowią mieszaninę wysokowrzących węglowodorów nasyconych i aromatycznych z domieszką związków heterocyklicznych. Otrzymuje się je w procesie destylacji ropy naftowej. Dzięki swoim właściwością są stosowane zazwyczaj w samochodach starszego typu z wyeksploatowanymi już silnikami o dużym przebiegu. Oleje mineralne nie wypłukują nagromadzonych osadów i nie dopuszczają do rozszczelnienia silnika.

Oleje syntetyczne

Powstają w wyniku syntezy surowców lub pochodnych ropy naftowej. Są one w stanie pracować zarówno w ekstremalnie niskich temperaturach jak i bardzo wysokich.  Posiadają bardzo dobre właściwości czyszczące. Nie odkładają się w postaci nagaru, co znacząco wpływa na wydłużenie żywotności silnika. Zazwyczaj są to oleje dedykowane do nowych samochodów. Co ważne, jeśli kupujemy używane auto i nie mamy wiedzy na temat stosowanego dotychczas oleju, absolutnie nie należy wlewać oleju syntetycznego.

Oleje półsyntetyczne

To świetny środek między olejem mineralnym a syntetycznym, jest to bowiem mieszanka ich obu. Zalecane są do stosowania w samochodach z dużymi przebiegami. Zapewniają lepszą ochronę silnika niż w przypadku stosowania olejów mineralnych. Wykazują jednak mniejszą odporność temperaturą niż oleje syntetyczne.

Oleje przekładniowe

Z kolei można podzielić na te dedykowane automatycznym skrzyniom biegów i skrzyniom manualnym. Największy wpływ na wybór właściwego oleju przekładniowego ma bezpośrednie wskazanie producenta skrzyni – to on określa jakiej klasy olej jest wymagany.

Podczas dobierania odpowiedniego oleju, w czym pomogą nasi wykwalifikowani pracownicy, należy również specjalnie zwrócić uwagę na jego jakość. O jakości świadczy zawsze oznaczenie literką a także liczbą. Litera oznacza do jakiego pojazdu jest przeznaczony, czy do auta benzynowego, z silnikiem Diesla. Cyfra natomiast opisuje rodzaj.

Wybierz nasze oleje samochodowe w Warszawie

W naszym katalogu znajduje się najszerszy wybór najwyższej jakości olejów samochodowych w Warszawie oraz w całej Polsce. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest gwarancja jakości, dlatego też w naszym asortymencie posiadamy jedynie produkty od znanych i cenionych w branży motoryzacyjnej producentów m.in. Liqui Moly, Castrol, Motul, Valvoline, Specol, Kamoka oraz Eni i Eneos - oczywiście marki te nie wyczerpują grona naszych dostawców. W większości przypadków to, na które oleje silnikowe się zdecydujesz zależy od Twoich indywidualnych preferencji oraz potrzeb Twojego pojazdu.

Szukając wysokiej jakości olejów samochodowych w Warszawie w atrakcyjnych cenach sprawdź ofertę naszego sklepu motoryzacyjnego Jaro-Filtr. Zapraszamy!